Biwak 2024 - zapowiedź pierwsza


Kochani Biwakowicze!


Siedząc nad komputerem w styczniowy wieczór, błądzę myślami wśród wspomnień z niemal ćwierćwiecza. Trochę straszne, trochę śmieszne. Przyznam uczciwie, iż mniej więcej w tym okresie, kiedy ochłonę z wydarzeń minionego Biwaku, a przygotowania do kolejnego jeszcze w powijakach, nachodzą mnie wątpliwości. 

Czy formuła imprezy jaką znamy od ponad dwudziestu lat przetrwa? Czy ludzie będą chętni? Czy znajdą motywację na kolejny rok? Pierwszym krokiem do przekucia negatywu w pozytyw jest zdanie sobie z niego sprawy. Zatem po chwili zawahania, gdy ukradkiem zerknę na losowe zdjęcia z archiwalnego Biwaku, dociera do mnie, iż nie jestem ostatnim ze swojego rodzaju. Z nieskrywaną przyjemnością uświadamiam sobie, że upływające lata - choć kształtują nas na różne sposoby - wszystkim przetrwałym dodają siły na kolejny rok, równocześnie zaś w lipcowe, gorące wieczory dodają radości z przeżywania czegoś, co w formie niemal niezmieniowej trwa od tylu lat, że zapomnieliśmy od kiedy dokładnie. I to właśnie jest siła przyjaźni, siła trwałości i powtarzalności takich spotkań. W świecie pełnym niepewności, rozchwiania emocjonalnego, wyzwań często ponad naszą codzienną wytrzymałość - szukamy przystani, do której wracamy kalibrując busolę. Oczywiście w takiej interpretacji, niezmiennie rolę kotwicy spełnia dom i rodzina. Lubię zakładać, że spoza oczywistego kręgu najbliższego otoczenia, wydarzenia takie jak Biwak - leciwe, cykliczne, pełne swobody i przywołujące ciepłe wspomnienia - mogą przynajmniej pretendować do tego miana.


Z tą myślą chciałem w imieniu swoim, oraz wszystkich organizatorów zaprosić Was Kochani Biwakowicze, na XXIII Biwak Knyszyński, który odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2024 roku.


Zgodnie z tradycją uprzejmie proszę o odpowiadanie na obie serie zaproszeń, które dotrą do Was drogą elektroniczną. Pomoże to nam oszacować ilość gości i ułatwi organizację imprezy. Polecamy lekturę naszej strony internetowej, która szczególnie przydatna będzie wszystkim, którzy po raz pierwszy się do nas wybiorą.


Bądźcie zdrowi i przybywajcie w lipcu do Knyszyna. Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy niecierpliwie na kolejny weekend w Waszym towarzystwie


J.M.M.B Jaśnikowscy

                                                                        

__________________________


__________________________

www.biwakknyszynski.pl

www.blend.pl

www.heist.pl

  © J&M Jaśnikowscy 2016         www.jasnikowski.com