Biwak 2020 - zapowiedź pierwsza


Kochani Biwakowicze!


Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień… Aż wierzyć się nie chce, że tyle dzieli nas od pierwszych nocy pod knyszyńskim niebem. Ogromnie dużo zmieniło się przez ten czas w samym Biwaku, ogromnie dużo zmieniło się w nas. Przyjeżdżamy solo lub z żonami, mężami, czy dziećmi. Przyjeżdżamy ustatkowani - z pracą, kredytem i planami na życie lub żywiołowi z butelką piwa, szukając odwózki na niedzielę. Choć życie różnie się z nami obeszło przez to niemal ćwierćwiecze - nie porzuciliśmy pewnych idei i zobowiązań, które lata temu stopniowo budowały tradycję naszych spotkań. 

Przez myśl nie przeszło mi, że ćwierć - daj Boże - życia minie, a ja nadal snuł będę zimową porą plany na lipcowy weekend. Przyznaję uczciwie, że jestem z tego dumny. Mało tego dumny jestem, że moją pasję podzieliła Justyna i że w tym roku przywitamy na Biwaku naszego syna Marka vel Bob’a, który miejmy nadzieję odnajdzie w Biwakach tyle frajdy co my i może dzięki temu tradycja przetrwa dłużej, niż my… Odważne to marzenia, ale skoro po dwudziestu latach trwamy na posterunku, to dlaczego nie patrzeć w przyszłość śmielej, niż przed laty.


Zresztą na jednym pierwszaku nie koniec, bo przecież jak nic stawi się również Pan Stanisław - syn Izy i Stivena, który ma genetycznie rzecz ujmując równie spore szanse na odziedziczenie „genu biwakowego”… W zasadzie chłopaki nie są prekursorami bywania na Biwaku od urodzenia, bo przecież sporo pierwszaków w ubiegłych latach zjawiało się w Knyszynie - wystarczy spojrzeć do galerii. Ale nie to najważniejsze. Najważniejsze, że tak oni jak ich rodzice wracają do nas i mimo upływu czasu bawimy się, jakby świat na ten weekend nie tyle stawał w miejscu, co wręcz wracał w jakiś magiczny sposób do lat, kiedy spanie po półtorej godziny trzy noce z rzędu nie było problemem, o ile wystarczało „paliwa”.

I tak się to życie kręci.


Kochani! Z ogromną radością zapraszamy Was na jubileuszowy, dwudziesty Biwak Knyszyński, który odbędzie się 

w dniach 24-26 lipca 2020 roku.


Serdecznie zapraszamy. Odpisujcie proszę na nasze powiadomienia. Trzymajcie się i oby do Biwaku!


Justyna, Michał, Marek Jaśnikowscy.


__________________________


__________________________

www.biwakknyszynski.pl

www.blend.pl

www.heist.pl

  © J&M Jaśnikowscy 2016         www.jasnikowski.com